Czego nie robić z krawatem?

tie2

Dekalog użytkownika

Przydatne informacje „jak wiązać, nosić i używać krawat” znajdziecie łatwo w sieci. Ja podpowiem krótko jak uniknąć obciachu przy noszeniu krawata?!

varsity-suit

  1. Nie musisz znać wielu węzłów, ale ten jeden, którego użyjesz niech będzie staranny – równy, niepomarszczony i gładki.
  2. Krawat powinien wisieć do pasa, co równa się wysokości zapięcia spodni, a nie pępka! To uwaga szczególnie dla brzuchaczy, którzy namiętnie prężą się utrzymując krawat na szczycie wzgórza…
  3. Krawat musi dawać wrażenie świeżości, jak pozostałe części odzieży, więc powinien tak (świeżo!) wyglądać!
  4. Zawsze rozwiązuj krawat po jego zdjęciu z szyi. Próba oszukania przez odwieszanie związanego (do szafy) zawsze się wyda – krawat wygląda na zmęczonego! To nie żart: krawat musi się odwiesić i „odpocząć” Wtedy nabiera odpowiedniego kształtu i ducha!
  5. Poplamiony krawat należy szybko wyczyścić i odwiesić. Nie należy go prasować, bo zrobi się płaski a powinien być przestrzenny.
  6. Kolor, deseń i faktura to kwestia mody i stylu! Nie należy jednak przesadzać w wyborze, bo można się zdziwić jak niełatwo być awangardowym!
  7. Największym obciachem jest chodzenie w rozpiętej marynarce – zawsze należy zapinać guzik po wstaniu z miejsca!
  8. Nie nosi się krawata do koszuli z krótkim rękawem!
  9. Latem, przy wysokiej temperaturze nie należy zdejmować marynarki w towarzystwie, chyba że ustali się to wspólnie zanim jeszcze zrobi się nazbyt gorąco!
  10. Przed wyjściem sprawdź jak wyglądasz! Najlepiej robi się to przed kobietą.